Островитяните се възстановяват от ужасяващата загуба с убедителна победа над Кепитълс
New York Post | 2023-12-30 | 05:33:39

Айлендърс тренираха ядосани в четвъртък и казаха всички правилни неща след шокиращо поражение със 7-0 от Пингвините в сряда.

Но Лейн Ламбърт удари гвоздея на главата в петък сутринта, когато го попитаха за отговора на групата.

„Ще видим тази вечер“, каза той. „Тази вечер е отговорът.“

В крайна сметка това беше точно отговорът, от който островитяните се нуждаеха, под формата на доминираща победа с 5-1 над Капиталс, която ще им позволи да изтрият спомена от сряда от съзнанието си.

След шокиращо структурно усилие, в което бяха многократно жертва около собствената си мрежа в сряда, островитяните обърнаха много по-остра игра в собствения си край.

Те уредиха нещата, преместиха шайбата през неутралната зона, както беше планирано, и влязоха във форчек – основно връщане към основите.

Започна да се отплаща, когато Островите отбелязаха два гола за интервал от 1:10 в началото на втория период, първо, когато Жан-Габриел Пажо падна надолу при еднократно откъсване и второ, когато еднократният удар на Ноа Добсън от падащия пас на Матю Барзал победи Дарси Кумпер от над десния кръг.

вижте също

Не е ясно кога Варламов ще се завърне за островитяните.

Контузията на Семьон Варламов оставя островитяните тънки в мрежата преди пътуването

Перфектно, островитяните не бяха; това е рядко като цяло и по-рядко за този отбор.

Но беше толкова близо, колкото са били през цялата година.

Завършването на Джулиан Готие от рикошета на Жан-Габриел Паго при 10:10 на третия обаче спести на островитяните драмата в края на мача, с която са свикнали.

Осемнадесет секунди по-късно, когато Готие плъзна шайбата покрай Кюмпер от друго подаване на Pageau, това сложи край на състезателната част от вечерта.

Пейджо обаче все още имаше още един гол в чантата си, за да завърши вечерта с четири точки, като направи 5-0 с 5:34 до края на мача.

Така напредък ли беше в сравнение със сряда? Да, със сигурност беше.

Първата шестица беше много по-динамична в нападение.

Готие, след като получи здрава драскотина за първи път от 24 ноември в сряда, гръмко потвърди, че трябва да бъде в състава пред Оливър Уолстрьом.

Паджо имаше може би най-добрата си вечер за сезона и чу името си да пее от феновете.

Сорокин, след като беше изтеглен в сряда, изглеждаше както обикновено безупречно и спря 32 изстрела, като загуби само гол на Николас Обе-Кубел 17,9 секунди преди края.

Айлъндърс ограничиха времето си в защитната зона и ограничиха шансовете на Вашингтон, с изключение на ранната част на третия, когато изпаднаха в стари навици, докато защитаваха преднината.

След като допуснаха четири или повече гола в три от последните си пет мача, това беше абсолютна необходимост в петък.

Айлъндърс все още страдат отзад с трима контузени защитници.

Но шестте, които имат, теглиха въжето в петък.

Това трябва да продължи.

Една лоша загуба нямаше да разклати увереността на група, която никога не се е отклонила от собствената си вяра в себе си.

Но неуспехът да се отговори на тази загуба би отворил някои големи въпроси относно характера, отговорността и дали тази вяра в себе си има голяма основа в реалността.

Тестовете няма да спрат да идват скоро за островитяните, които ще се опитат да си отмъстят на пингвините в неделя в Питсбърг, преди да се отправят на запад за три мача срещу отбори, които в момента са в плейофни позиции.

Сега обаче те могат да се качат на самолета с известно ново самочувствие.